ŠTAFETOVÝ POHÁR – 11. ROČNÍK

soutěž pro žáky 1. stupně základních škol
Štafetový kolík, předávka, předávkové území, 8 úseků. Rychlost, boj o každý metr a zatáčku na dráze, velké povzbuzování, žluté drezy v akci. Tak to byly dubnové štafety.
Letos, kvůli velkému ochlazení, byl závod odložen o týden. Naštěstí se počasí umoudřilo a děti závodily v teplém a slunečném dopoledni.
Družstvo školy tvořilo celkem 16 žáků a žákyň, kteří běželi 3 štafety.
Mladší kategorii 1.-3. třídu zastupovali 4 dívky a 4 chlapci, ti běželi štafetu 8x100m. Stejnou štafetu běžela i starší kategorie, 4 dívky a 4 chlapci ze 4.-5. tříd. Do následných dvou štafet 8x200m jsme podle pravidel namíchali vždy 2 dívky a 2 chlapce z obou kategorií, do soutěže se počítal čas rychlejší štafety.
Doplňkové disciplíny, zařazené pro rozvoj všestrannosti, byly letos jen pro omezený počet závodníku, ale zkusit si je mohli před soutěží všichni zájemci. Skákalo se z místa a házelo kilovým medicinbalem.
Oceněným skokanem byl Adam Krajňák, vybojoval 1. místo za skok 198cm dlouhý.
Tým školy doplnili i pomocníci z devátých ročníků, kteří se podíleli na organizaci soutěže.
Milým překvapením byli kluci a holky za 3.A a 4.B, kteří nás přišli podpořit a mohutně fandili.
Z deseti zúčastněných štafet jsme skončili na 4. místě. Necelé 2 vteřiny nás dělily o lepší umístění.